Özel Dikim Smokin Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli

Özel dikim smokin kullanılacak yere göre değişiklik gösterir. Düğün, mezuniyet, davetlerde veya sahne programlarında tercih edilecek özel dikim smokinler çeşitlilik gösterir ve daha farklı hazırlanır. Özel dikim smokinler, ısmarlama gömlekler veya damatlıklar hazır giyimden daha farklı süreçler geçerek oluşturulur. Ismarlama smokin tercih edilirken dikkat edilmesi gereken belirli unsurlar bulunmaktadır.

İyi Bir Kalıp Tercih Etmek Çok Önemli

Özel dikim smokinler kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterir. Ismarlama smokinlerde istediğiniz, hayal ettiğiniz modelleri oluşturmak daha kolaydır. Fakat modelden önce kişinin vücudunun kalıbı çıkarılması gerekecektir. Özel dikim smokin, sizin beden ölçülerinizle hazırlanacak, hoşunuza gitmeyen fazlalıkları kapatacak şekilde ısmarlama elbisenin oluşturulması demektir. Beden ölçüleri düzgün bir şekilde alınıp kullanım yerinize göre modeli belirledikten sonra en önemli nokta kumaş seçimidir. Birçok farklı kumaş seçeneği bulunmaktadır. Smokin kumaşı takım elbise kumaşından daha farklıdır. Özellikle moher içerikli kumaşlar seçilmektedir. Bunun nedeni smokinin terletmemesi ve neredeyse sıfır kırışıklıkla vücutta kalıp gibi durmasını sağlamasıdır. Ayrıca, özel dikim smokin bileşenleri için de farklı kumaş seçenekleri ve kalıplar kullanılmaktadır. Yakalar ipek satenlerden oluşmalıdır. Pantolonun yanlarında şeritler bulunmalı, paçaları diğer modellerden daha dar ve pilesiz olmalıdır. Gömlekler dar yapıda, tercihen beyaz renkli ve manşetli olmalıdır. Son olarak, ceketler kişinin tercihine bağlı olarak tek düğmeli, çift düğmeli ve kruvaze modellerinde hazırlanmalıdır. Kullanım yerine göre ısmarlama smokinlerde çift veya tek yırtmaçlı tercih edilebilir.

Kullanım Alanına Göre Renk Seçmek

 Özel dikim smokin veya ısmarlama gömlek hazırlanırken renk seçimi en az kalıp kadar önemlidir. Doğru renk seçimi smokini gösteren ve şıklığı yaratan unsurların başında gelir. Özel dikim smokinler kullanım alanına göre çeşitlilik gösterir. Örneğin düğün,nişan töreni, mezuniyet, özel davetlerde veya sahne programlarında kullanılabilir. Kullanım alanı gibi kullanım yerine göre çeşitlilik gösterir. Bu yüzden renk seçimi çok önemlidir. Ismarlama smokin açık havada olacak bir düğün için ise açık renk tonları tercih edilmelidir. Mezuniyet veya özel davetlerde tercih edilecekse klasik, koyu tonlu siyah veya  gece mavisi smokin modelleri daha uygun olacaktır. Ayrıca, gömleklerin beyaz renkli  ve gömlek düğmelerini siyah olması daha uygundur.

Aksesuar Seçimiyle Tarzını Gösterin 

Özel dikim smokinlerde aksesuar seçimiyle görünümünüzü tamamlayın. Ismarlama smokinlerde birçok farklı aksesuar kullanılır. Örneğin, bel kuşakları, gömlek düğmeleri, hazır ve bağlamalı papyon, duruma göre kravat ve kol düğmeleri yer alır. Papyon veya bel kuşağı yerine yelekleri fularları da tercih edilebilir. Ayrıca, kullanım yerine göre değişik kol düğmeleri çeşitleri kullanılmalıdır. Siyah, gümüş veya mineli kol düğmesi çeşitleri bulunmaktadır. Akla hemen gelmese de çorap tercihi de çok önemlidir. Özel dikim smokinlerde pantolon dökümlü olmadığı için yanlış tercih edilen çorap göze hemen batacaktır. Bu yüzden uzun, siyah ve ince kumaştan yapılan bir çorap tercih edilmelidir. 

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir