Motor Oyunları ile Hız Becerinizi Ölçün

Arabalar gün içinde en sık kullandığımız eşyalar arasında bulunuyor. Hayatın koşuşturmacası içinde bize ulaşım kolaylığı sağlayan arabalar aynı zamanda oyun dünyasının olmazsa olmaz öğeleri arasında yer alıyor. Zamanını bilgisayar başında geçiren çocukların en çok oynadığı oyunlar ise yine araba oyunları olmakta. Teknolojinin her geçen gün gelişimine paralel olarak çocuklar için hayallerinin ötesinde oyunlar çıkarılmaya devam ediyor. Hem erkek hem kız çocuklarının ilgisini çekebilen oyunlar arasında 3D araba oyunları oyna yer alıyor. 3 boyutlu grafikler ile desteklenen bu oyunlar kullanıcıya sanki oyunun içindeymiş hissini veriyor. Görsel olarak ve gerçekçi yönüyle sıkılmadan saatlerce oynanabilen oyunlardan birisi.

3 boyutlu oyunlar yarıştan, park etmeye kadar pek çok kategori için hazırlanıyor. Ayrıca bazı oyunların klavye ile iki kişilik oynanma imkanı da bulunuyor. Böylece arkadaşlarınızla beraber keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Heyecan ve aksiyon arayanların tercihi ise motor oyunları oyna olmaktadır. Özellikle günlük hayatında motor kullanmayı seven kişiler bu oyunlara daha ilgili olabiliyor. Hava şartları kötü olduğunda motor kullanma zevkini bu oyunlar ile bastırmayı tercih edebiliyorlar. Bu oyunların zombi öldürmek, ATV kullanmak, tehlikeli hareketler yapmak gibi pekçok çeşidi bulunuyor. En çok oynananlar arasında yer alan Death Moto oyunu, hayatta kalma üzerine kurulu. Zombi ve motor sevenler için aksiyon dolu bir oyun olup kılıçla zombileri öldürerek oynanıyor. Seviye atladıkça toplanan altınlar ile daha iyi motor ve silahlar seçiliyor. Hız yapmayı sevenler için Racing Moto oyunu başarılı performansıyla dikkat çekiyor. Ayrıca oyunda ivmeölçer ile hızınıza bakabiliyorsunuz. Klasik bir yarış oyunu olup akıcı ve hızlı bir şekilde ilerliyor.

Pek çok kategoride hizmet veren araba oyun sitesinde birbirinden eğlenceli kamyon oyunları bulabilirsiniz. Bunlardan birisi Çöp Kamyonu oyunu olup şehirlerin klasik çöp sorununu ortadan kaldırma üzerine kurgulanmış. Yön tuşları ile çöp kamyonu hareket ettiriliyor ve kanca yardımıyla kaldırımlarda bulunan çöpler toplanıyor. Verilen görevleri tamamlayarak daha büyük kamyon alabiliyorsunuz. Ayrıca çöpler toplanırken trafikte bulunan yaya ve arabalara dikkat etmek gerekiyor. Başka bir keyifli oyun ise otoban yolu oyunu. Kalabalık otoban yolunda size verilen arabalar ile yarış yapıyorsunuz. Mouse ve klavye ile oynanan oyunda diğer araçlara çarpmamaya dikkat etmek gerekiyor. Rakiplerinizin size yaklaşmalarını önleyerek onları geçmeye çalışıyor ve puan kazanıyorsunuz. Bahsettiğimiz sitede bulunan tüm oyunlar ücretsiz olup üye olmadan kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Sürekli güncel tutulan kategorileri ile oyun dünyasındaki yerini koruyan siteden en yeni oyunlara ulaşabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.