Maltepe İnşaat Projeleri İçin Farklı Alternatifler

 İstanbul dünyanın en çok nüfusa sahip şehirlerinden biri olduğu için bazı sorunlara sahiptir. Bunlardan önde gelenlerden biri konut yetersizliğidir. Ev sahibi olmaya niyetlenen insanlar için sıkıntı yaratan durumlardan biri de nereden nasıl bir ev almaları gerektiği konusunda kararsızlık yaşamalarıdır. İnsanlar bu noktada yeni başlayan projelere ilk etapta dahil olma yolunu seçmektedirler. İstanbul gibi büyük şehirlerde eski yapıların varlığı da söz konusudur. Dolayısıyla son yıllarda ortaya çıktığı üzere kentsel dönüşüm şehrin her yerinde ağ gibi uzanmaktadır. Kafamızı çevirdiğimiz her yerde bir kentsel dönüşüm projesi karşımıza çıkmaktadır. Bu da şehrin görüntüsünü, iklimini, kalitesini etkilene bir faktör olarak görünmektedir.

İnsanlar için temel ihtiyaçlardan biri barınma ihtiyacıdır. Barınma ihtiyacı güvenlikle ilgilidir. Özellikle şehir yaşamında herkes her şeyden önce ev sahibi olmak için çaba göstermektedir. Bu hayalini gerçekleştirmek için şartlarını olgunlaştıran, sonra da planını harekete geçiren kişiler için arayış dönemi başlamaktadır. İstanbul için yaşanası ilçelerden biri Maltepe’dir. Maltepe yeni inşaat projeleri için bir cazibe merkezi halini almıştır. Konumu itibariyle kolay ulaşıma müsaittir. Nispeten daha sakin bir bölgede bulunmaktadır. Maltepe söz konusu olduğunda ise akla Maltepe’nin en özel yerlerinden biri gelmektedir, tabii ki Dragos. İlçeye tepeden gören konumu, göz alıcı Adalar manzarası ve sahile olan yakınlığı ile tercih alanları içindedir. Dragos yeni inşaat projeleri ile farklı alternatifler sunmaktadır.

İstanbul içinde yaşam kalitesi konusu söz konusu olduğunda Maltepe ve Dragos’u bu bağlamda değerlendirmek yanlış olmayacaktır. Ev sahibi olmak isteyen insanlar için ev seçiminde öne çıkan bazı kriterler bulunmaktadır. Bunlardan biri iş yerine uzaklıktır, biri ulaşım kolaylığıdır, biri geniş alanlara sahip olmasıdır. Herkes kendisini iyi hissettirecek yerleşim alanlarına yönelmenin fırsatını aramaktadır. Çünkü mutluluk ve huzur unsurları kişiden kişiye değişmektedir. Biri şehir merkezinde yaşamayı tercih ederken bir başkası tenha yerleri seçebilir. Önemli olan sizi rahat ettireceğine inandığınız yere yönelmektir. Bu noktada Dragos bölgesi için Kayım Rezidans Dragos projesinin ihtiyaç sahiplerine yönelik fırsatlar sunduğunu belirtmek faydalı olacaktır.

Daha fazlası için http://kayimrezidans.com

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.