Logo Tasarımı Nedir?

Logo; bir kurumu, markayı, ismi ya da şirketi temsil eden tasarım ürünüdür. Rakam, harf, sembol ya da ikonlardan oluşmaktadır. Bir ürünü temsil eden en önemli detaylardan birisidir. Göze hitap etmesi nedeniyle insanlarda farklı izlenimler bırakmaktadır. Aynı zamanda logo, en önemli tanıtım araçlarından da birisi olarak göze çarpmaktadır. Peki logo tasarımı nedir?

Logolar, farklı sembol ve şekillerden oluşurlar. Ancak onları akılda kalıcı ve etkileyici kılan şey, logoda yer alan her bir unsurun en iyi şekilde harmanlanmış olmasıdır. Bunu da ancak logo tasarımı hizmeti sayesinde elde edebilirsiniz. Zira alanında uzman tasarımcılar, markanızın ya da şirketinizin neyi temsil ettiğini anlar ve nasıl bir mesaj taşıdığını sezerek size ona göre bir hizmet sunarlar. Alanında uzman tasarımcılardan aldığınız hizmet sayesinde göze hitap eden ve kullanıcıları etkileyen bir logoya sahip olabilirsiniz.

Logotype Nedir?

Logonun yanı sıra logotype, sadece harflerden oluşmuş logo tasarımlarına denmektedir. Örnek olarak Facebook, Google, Microsoft ya da KFC gibi tasarımları sunabiliriz. Markalara yeniden bakın ve hepsini hatırlamaya çalışın. Zorlanmadınız değil mi? Çünkü kaliteli bir logo tasarımı hizmeti sayesinde bu gibi firmalar, logoları ile insanların zihinlerinde kalıcı bir yer tutmaktadır. İnsanları etkileyen logoların hazırlanması işi ise logo tasarımcıları tarafından sunulmaktadır ve alacağınız logo tasarımı hizmeti sayesinde sizler de markanızı en iyi temsil eden logoya sahip olarak iyi bir tanıtım aracı ve iyi bir kurumsal kimlik ögesi elde edebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir