Kürtaj ve sonrasında hamilelik

Ankara Kürtaj Fiyatları kişilerin muayene olduktan sonra bilgisini edinebileceği bir durumdur. Çünkü kişilere yapılan kürtaj uygulaması kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Burada uygulanan kürtaj teknikleri Ankara Kürtaj fiyatları açısından farkılılık göstermeye neden olmaktadır.

Kürtaj Fiyatları Nasıl belirlenir?

Kürtaj fiyatları kişilerin kaç aylık hamile olduğuna, uygulamada kullanılacak tıbbi malzemelere, tekniklere ve kürtaja neden gereksinim duyulduğuna bağlı olarak değişkenlik göstermekte ve buna göre kliniklerde ya da hastahanelerde uygulanır.

Vakumlu Kürtaj kliniğimizde en çok tercih edilen kürtaj uygulamalarından biridir. Uygulamadan önce mutlaka kişilere ultrason yapılarak gebeliğin durumu hakkında detaylı bilgi edinilmelidir. Ultrason sonrasında edinilen bilgilere göre kişinin vakumlu kürtaja hazırlanması sağlanır. Uygulama ağrılı ve acılı olacağından kişilere lokal ya da genel anestezi uygulanır. Anestezi uygulanan hastaların rahim ağzı özel bir alet ilet ile genişletilerek bölgeye özel vakumlu kanüller yerleştirilir ve negatif basınç sayesinde yaklaşık 10-15 dk.bir sürede gebeliğin boşaltılması sağlanır.

Gebelikte yasal süre nedir?

Vakumlu kürtaj ya da diğer kürtaj tekniklerinde yasal olan maksimum süre 10 haftayı geçmemektedir. 10 haftayı geçen gebeliklerde kesinlikle kürtaj tavsiye edilmemektedir. Doktor Uzay Yıldırım kesinlikle kliniğinde maksimum süreyi aşan gebelere işlem yapmamaktadır.

Kürtaj uygulaması nasıl yapılır?

Kürtaj uygulaması mutlaka lokal ya da genel anestezi olarak yapılmakta olup, oldukça kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı sorunlu gebeliklerde bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Kürtaj Sonrası Hamilelik süreci eskiden bilindiği gibi zorlu bir süreç ya da hamileliği engelleyecek bir durum değildir. Hamile kalmak için kürtaj sonrasındaki ay bile kişiler adet olmadan güvenle gebe kalabilmektedir. Bunun için eğer hamile kalınmak planlanmıyorsa mutlaka kürtaj sonrası korunmalı bir şekilde ilişkiye girilmelidir.

Kürtaj sonrası hamile kalmak sorun mu?

Hayır. Kürtaj sonrası hamilelik kesinlikle zor bir durum değil, aksine kürtaj sonrasındaki ay kişiler hemen gebe kalma riski ile karşı karşıya olabilmektedir.

Kürtaj uygulamaları ve teknikleri ile ilgili kliniğimizden ve Doktorumuz Uzay Yıldırım’dan bilgi almak için www.uzayyildirim.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir