Kombinin Basınç Göstergesi Sürekli Değişiyor Sorununun Çözümü

Kombilerde güvenli ve performanslı çalışma için mutlaka tüm sistem bileşenlerinin olması gerektiği gibi çalışma gerçekleştirmesi gerekir. Doğalgaz gibi çevreci bir teknolojiyi ısınma ve sıcak su ihtiyacı için değerlendirebilmeyi sağlayan kombi cihazlarında basınç seviyesi çok önemlidir. Güvenli bir kullanım gerçekleştirebilmek için kombilerdeki basınç seviyesinin ideal aralığında olması gerekir.

Cihazın basınç göstergesindeki olağandışı değişimler, cihazda bir sorun olduğuna işaret edebiliyor. Kombideki basınç göstergesinde sürekli değişim gözlemliyorsanız, değişimin hangi doğrultuda olduğuna göre nasıl bir müdahalede bulunulması gerektiğini belirlemek için dahi profesyonel Acıbadem Baymak Kombi Servisi hizmetlerinden yararlanmalısınız.

Kombinin Basınç Göstergesi Düşerse Ne Yapılmalı?

Kombi teknolojisi gereğince su basıncının dengeli olması çok önemlidir. Eğer kombinizdeki basınç göstergesinde ibre sürekli 1 bar’ın altına düşüyorsa cihazınız tam performanslı çalışmayacaktır. Bu durumda çözüm sağlamak için basit bir müdahale gerçekleştirmeniz yeterlidir. Kombinizin basınç göstergesinin düşmesi durumunda cihaza su takviyesi yapmanız gerekir. Su takviye işlemini kombinizin alt kısmında yer alan “su takviye vanasını” açarak kolayca yapabilirsiniz. Vana açık olduğu süre boyunca cihazdaki basınç seviyesi artmaya başlayacaktır. 1.5 bar seviyesine ibrenin ulaşmasıyla birlikte vanayı kapatabilirsiniz. Bu sayede kombinizin tam performanslı çalışabilmesi için ideal basınç seviyesine kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak kombinizde devamlı su basıncının düşmesi sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız mutlaka profesyonel Çekmeköy Baymak Kombi Servisi teknikerlerimizden destek alabilirsiniz.

Kombi Su Basıncı Yükselirse Ne Yapılmalı?

Kombilerde basınç seviyesinin düşmesi kadar yükselmesi de çok ciddi güvenlik ve performans problemlerine neden olabilir. Eğer kombinizin su basıncı seviyesi yüksek ise mutlaka kombinizin çalışmasını sonlandırarak, basınç seviyesinin düşmesini sağlamalısınız.

Basınç seviyesini düşürebilmek için kombinin dışında radyatör tesisatı üzerinden müdahalede bulunmalısınız. Bu işlem için mutlaka peteklerinizden hava boşaltımı gerçekleştirmelisiniz. Peteklerin yan kısmında yer alan vanalarına uygun ekipman ile müdahalede bulunarak, basınç seviyesinin düşmesini sağlayabilirsiniz. Hava çıkışının fazla olmasıyla fazla basınç düşüş olması durumunda endişe etmemelisiniz. Kombinin alt kısmındaki su giriş vanasından su takviyesi sağlayarak, basınç miktarını arttırabilirsiniz. Bunun dışındaki sorunların çözümü için mutlaka profesyonel Sultanbeyli Baymak Kombi Servisi hizmeti almalısınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.