Kombinin Ateşleme Yapmaması Neden Olur? Ateşleme Yapmayan Kombi Nasıl Onarılır?

Kullanımıyla ilgili kombiler için en sık karşılaşılan sorunların başında ateşleme yapmama sorunu geliyor. Temel çalışma prensibi gereğince aldığı doğalgazı yakarak, suyu ısıtan ve bu şekilde ortam ısıtmasını sağlayan kombinizin ateşlememe yapmaması durumunda cihazı kullanılamaz olur. Kombinizin genel kullanımını direkt etkileyen bu soruna gerekli müdahalelerin en hızlı şekilde yerine getirilmesi elzemdir. Kurtköy Bosch Servisi merkezimiz ateşleme yapmaması yönünde şikayetle bildirilen kombi arızalarına aynı gün içerisinde yanıt vermektedir. Böylelikle kombinin ateşlememe arızasından mütevellit kullanılamaması ve buna bağlı soğuk günlerce ciddi mağduriyetlerin oluşmaması sağlanır.

Kombi Neden Ateşleme Yapamaz?

Kombinizin ateşlememe yapmaması durumunda tüketici olarak öncelikle cihazınızın bağlantılarını kontrol etmelisiniz. Yani kombiniz normal şekilde çalışırken, birden ateşleme yapmama başlar ise ya bağlantı sorunları ya da teknik arıza mevcuttur. Kombinizin gaz bağlantısıyla ilgili bir takım sorunlar söz konusu olabilir. Doğalgazın kesilmiş olması, gaz vanasının kapatılmış olması bunların başlıca ihtimalleridir. Bu durumda doğalgaz tesisatında gaz akışı olup, olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer akış yoksa akış gelmesini beklemelisiniz. Kombinizin gaz vanası kapalı konumda ise açık konuma getirmelisiniz. Tüm bu müdahalelerinize rağmen kombiniz halen ateşleme yapamıyor ise;

  • Kombinizin iyonizasyonelektrodu arızası,
  • Ateşleme elektrodu arızası,
  • Gaz kanallarında tıkanıklık,
  • Gaz valfi arızası,
  • Ana kart arızası,

Şeklinde ihtimaller söz konusudur. Bu ihtimallerin değerlendirilmesi ve çözümü için ise mutlaka Üsküdar Bosch Servisi merkezimize başvuruda bulunmalısınız.

Kombi Ateşleme Yapmama Arızasını Giderme?

Kombiniz ateşleme yapamıyor ve bu sorun gaz akışıyla ilgili değil ise teknik bileşenlerinin kontrol edilmesi gerekir. Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz, başvuruda bulunduğunuz gün içerisinde adresinize gelerek cihazınızın ateşleme fonksiyonunu yerine getirmesini sağlayan bileşenlerinde arıza kontrolü gerçekleştirir. Buna göre kombinizin iyonizasyonelektrodu, ateşleme elektrodu ve gaz valfi bileşenleri tek tek kontrol edilir. Arızanın bu parçalardan birisinde veya birden fazlasında olması durumunda arızalı olan parça doğrudan yenisiyle değiştirilerek, kaliteli bir çözüm oluşturulur. Cihazınızın gaz akış kanallarında tıkanıklık mevcut ise tıkanıklık pratik şekilde giderilir. Ancak kombinizin ana kartı arızalanmış ise öncelikle onarım müdahalesi yerine getirilir. Onarımın sonuç vermemesi veya sonucun yeterlilik oluşturmaması durumunda teknikerlerimiz tarafından kombi ana kart değişimi yapılır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.