Kişilik ve birey olmak

Kişilik bireylerin doğuştan sahip olduğu bir yapıdır. Zamanla şekillenebilir. Kişiliği oturmamış, oluşmamış, gelişmemiş gibi söylemlerle mutlaka karşılaşabiliriz. Kemik yapısı gibi kişilik de bireyin doğuştan kazandığı bir özelliktir. Nasıl kemik yapısı zamanla gelişiyorsa kişilik de değişir ve gelişmesi gerekir. Kişiliğin gelişmesinde veya gelişmemesindeki en önemli faktör çevredir. Daha sonra ise bireyin kendi çabası gelişime katkı sağlayacaktır. Gerek kişisel gelişim kitapları gerekse uzman bir yaşam koçu bireyin kişilik gelişimine destek olur ve hayatını doğru yönlendirmesini destekler.

Bireyin kişiliği burçlar yardımıyla açıklanabilir. Doğum günü tarihi ve saati bireyin burcunu belirlemek için kullanılır. Bu yalnızca bireyin doğuştan gelen bir takım belirgin özelliklerini vurgular. Aynı burca sahip farklı bireyler aynı kişiliğe sahip olamadıkları gibi yalnızca birtakım kalıplaşmış davranışları benzerlik gösterebilir. Hiç tanımadığınız bir insan için ilk bilgileri onun burcundan öğrenebilirsiniz. Hepsi onun için geçerli olmasa bile en azından size fikir verecektir. Farklı konularında burç özellikleri vardır; aşk, kariyer, hediye seçimleri, günlük, aylık, yıllık yorumlar gibi.

Sonuç olarak kişilik bireyle beraber doğuştan gelir. Gelişebilir ya da gelişmeyebilir. Kişiliği geliştirmek adına kişisel gelişim kitapları okuyabilir, yaşam koçlarından destek alabilirsiniz. Kişilikle ilgili ilk izlenim oluşturmak için bireyin burcunun özelliklerine göz atılabilir. Günlük burç yorumları ile de o günün ilerleyişi hakkında fikir edinebilirsiniz veya eğlenmek için takip edebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.