Kirpik Lifting Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde en popüler kalıcı makyajlar arasında kirpik lifting geldiğini söylemek gerekir. Tabii pek çok insan kirpik liftingin ne olduğunu merak etmekte ve nasıl uygulandığını öğrenmeye çalışmaktadır. Nasıl uygulanması gerektiği ve ne şekilde yapılabilir gelin hep beraber buna bakalım.

 Kirpik Lifting Nedir?

 Kirpiklerin 2 veya 3 ay süre boyunca kalıcı biçimde kıvırma ve kaldırma işlemine kirpik lifting denir. Özellikle düz kirpikleri olan kişilerin en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Kullanılan bazı kimyasal solüsyonlar ile beraber etkisi kalıcı hale gelmektedir. Böylece güçlü şekilde kalkıklık ve kıvrıklık yakalanmakta; daha güzel bir görünüm elde edilmektedir.

 Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

 Aşamalı şekilde ele alınan bu uygulama sayesinde kirpikler çok daha kalkık ve kıvrık bir görünüm elde etmektedir.

 – Kirpik çizgisine öncelikle silikon bir ped yapıştırılır,

 – Daha sonra kirpikler tek tek taramak suretiyle geriye doğru atılır,

 – Ardından bu kıvrık etkinin kalıcı olabilmesi için belli başlı bazı solüsyonlar değerlendirilir,

 – İhtiyaç olduğu durumlarda kirpikler için özel kullanılan bigudiler de değerlendirilir,

 – Son olarak ise kreatin yüklemesi ve renk verilmesi noktasında yine bazı solüsyonlar kullanılır,

 Yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arasında süren bu uygulamanın sonunda, kirpiklerde istendiği gibi güzel bir görünüm elde edilir. Sonuç olarak ise en az 2 veya 3 ay kadar kalıcı olarak bu kirpikler kullanılabilmektedir.

 Kirpik Lifting İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 Kirpik lifting yaptırılmak istendiğinde bazı durumlara çok dikkat etmek gerekir. En önemli durumlardan biri bunun kimyasal solüsyonlarla yapıldığının bilmesidir. Hassas ciltler üzerinde bazı reaksiyonlar ortaya çıkarabilir. O yüzden mutlaka bu konuda kurumsal hizmet veren profesyonel yerlerden destek alınması gerekir.

 Hijyenik bir ortam içerisinde sağlıklı şekilde steril bir çalışma ele alınmalıdır. Ayrıca kirpik tamamen temizlenmeli ve hiçbir ürün kalıntısı kalmamalıdır. Eğer arpacık, tahriş, kirpik dökülmesi ve bazı alerjiler söz konusu ise o zaman kirpik liftingi yaptırılmalıdır. Diğer yandan 2 ya da 3 ay kadar sürme durumu kişiden kişiye göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Kirpik lifting yapmak için seti kullanılmalıdır: https://www.tirnakbutik.com/kirpik-lifting-seti/

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir