Kaçış Oyunları gerçek dünyada oynamak

evden-kacis-oyunu-ve-korku-evleri

Kaçış oyunları geçmisi

İlk çıkışını bilgisayar ortamlarında yapmış olan evden kaçış oyunu sonrasında kendisini hızlaya geliştirmeye başlamış, bulmaca ve şifreleri oyunların bulunduğu türlerde liderliğini eline almıştır, bu kaçış oyunlarından kısaca bahsetmek gerekirse, hikayeye ve kurguya göre özel olarak tasarlanmış odalara giriş yaparsınız, buralarda elde ettiğiniz ipuçlarını birleştirerek bir sonuca varmaya, şifreleri çözüp aşamaları geçmeye çalışırsınız. Kaçış oyunları belli bir kitle yakaladığında Japonya’daki yatırımcıları bu alanın potansiyelini görmüş ve kaçış oyunlarını gerçeküstü kaçış deneyimine çevirmiştir.

Evden kaçış oyunu adı altında hizmet sağlayan bu oyun evleri, bulmaca ağırlıklı ve korku ağırlıklı oyunlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır, korku evi olarak hizmet sağlayan oyun alanlarında genelde korku unsurları daha ön planda bulunur, bu korku evleri içerisinde ziyaretçileri korkutmak üzere birde canlı karakterler bulunmaktadır. Bulmaca ağırlıklı oyunlarda ise hikaye ve görev ön planda tutulup, zorlayıcı şifreler ve mekanizmalar ile oyuncular karşılaştırılıp gerçeküstü kaçış deneyimini en iyi şekilde yansıtılmaya çalışır.

Evden kaçış oyunu İstanbul olarak Beyoğlu ilçesinde faaliyet gösteren Akıl Oyunları Kulübü ise korku evleri ve kaçış oyunları alanında ziyaret etmeniz gereken güzel oyun evlerinden birisi, sahip olduğu 3 adet kaçış oyunu ile birlikte hizmet veren Akıl Oyunları Kulübü hakkında detaylı bilgi almak, iletişim ve rezervasyon gibi konular için aşağıda yer alan internet sitelerini ziyaret edebilir, bulmaca ağırlıklı oyunları olarak Gizemli Piramit Memphis kaçış oyununun tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

http://www.akiloyunlarikulubu.com/

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir