İstanbul’da Konut Satışları

İnşaat sektörü için İstanbul’da yeni adımlar atılıyor. Yeni konut projeleri ile birçok farklı projede fiyat artışları da gözlemlenecek. Bu nedenle İstanbul yatırım yapmak için en doğru zaman olarak görünmekte.

Son zamanlarda hızlı bir şekilde gelişen İstanbul’de, inşaat sektörü de ciddi gelişmeler yaşıyor. Yatırımcıların ilgisi nedeniyle talepte bir azalma görülmemektedir. Sadece yolların gelişmesi, şehirlerarası yolculuk sürelerinin azalması ile değil, aynı zamanda İstanbul’in de kendi içinde gelişmesiyle konutlara ilgi artmaktadır. Bu artan ilgi sektör için son derece olumlu olarak görülürken diğer sektörlerde de ekonomik sürecin hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Projelerin tamamlanma sürecinde yavaş yavaş değer kazanması, teslimlerin yapılması ve oturuma başlanmasının ardından da hızlı bir artış daha yaşanması öngörülmektedir. Şehirde yaşayanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan çalışmaların, şehir dışından gelen yeni yatırımcıların talepleri nedeniyle gelecek yıllarda da devam etmesi beklenmektedir. İstanbul konut projeleri projeleri sundukları tüm bu avantajların yanında, nezih ve doğal ortamlar ile de beğeni toplamaya devam etmektedirler. Kamunun yatırım yapmasına gerek kalmadan sadece özel projelerin devreye girmesi ile bile pek çok kişinin gözüne İstanbul’e çevireceği şimdiden görülen bir gerçek.

 Küçük dairelerden, Büyük aileler için düşünülen geniş dairelere ve villalara kadar farklı büyüklüklerdeki seçenekler ile müşterilerin karşısına çıkan tüm projelerin ortak noktasının ise güvenlik ve konfor olduğunu söyleyebiliriz. Üzerlerinde çok düşünülmüş ve doğru planlamalar ile yapılmış projeler kullanıcılarına rahat ortamlar sunarken, geniş sosyal alanların kullanımı ile de fark yaratmaktadırlar. Geçmişte büyük bir bölümü kaçak şekilde inşa edilmiş olan bu şehirde, kentsel dönüşüm projeleri de dâhil olmak üzere çoğu konut projeleri, faizsiz konut desteği ile cazip hale gelmektedirler. Önümüzdeki yıllarda, konut sektörünün en büyük yatırım merkezi olacağı tahmin edilen İstanbul’de, siz de vakit kaybetmeden kendi projenizi mutlaka seçmelisiniz.

Kaynak:  https://www.projedefirsat.com/

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir