İstanbul Şişli’nin Geçmişten Günümüze Tarihi Gelişimi

İstanbul ilinin Avrupa Yakası tarafında konumlanmış ilçelerden bir tanesidir. İçerisinde 25 adet mahalle bulunduran ilçe, Doğu tarafında Beşiktaş, kuzey ve batı tarafında Kağıthane ve güneyde Beyoğlu ilçeleriyle komşu olmaktadır.

Denize hiçbir kıyısı olmayan İlçe bünyesinde çok sayıda tarihi eser iş merkezleri modern ticaret merkezi kültür ve sanat merkezleri bulunmaktadır. 1954 senesinde ilçe haline geçen Şişli 1987 senesinde Kağıthane’nin kendi kendine ayrı bir ilçe haline geçmesiyle 2 ye bölünmüştür. Kuzey tarafında Ayazağa, Maslak ve Huzur mahalleleri bulunurken geride kalan mahalleler ayrı bir öbek oluşturmaktadır. Büyükdere Caddesiyle birbirine bağlı olan bu ayrı 2 öbekten kuzey tarafında olanı 2012 yılında Şişli den ayrılarak Sarıyer ilçesinde bağlandı.

Ekonomik olarak Hızlı bir şekilde değişim gösteren 21.yüzyıl İstanbul’unun ve de Türkiye ekonomisinin iş ve finans merkezi haline gelmiş durumda olan bir ilçedir. Genellikle ilçede ikamet edenlerin Şehrin diğer semtlerinde çalışmakta olduklarında düşünülse de Şişli katma değer bakımından İstanbul ili için yüksek paya sahip bir ilçedir. Ticaret ve hizmet sektöründe çalışanlar için ağırlıklı bir paya sahip olan bir ilçedir. Şişli-Esentepe-Maslak-Levent-Mecidiyeköy olarak uzanan Büyükdere Caddesi üzerinde ve çevresindeki bölge Türk Finans sektörünün kalbi halinde gelmiş desek yanılmayız.

İlçe olarak hızlı bir şekilde gelişen Şişli kendisine oldukça yeni sakin çekmekte ve buda doğal olarak ilçede gerçekleşen Şişli Evden Eve Nakliyatı geliştirmekte, ilçede yapılan yeni siteler sayesinde ilçeye yeni taşınan insanlar Şişli Evden Eve Hizmeti alan insan sayısını arttırmaktadır. İlçede Şişli Evden Eve Nakliyat oldukça gelişmiştir ve günümüzde bu anlamda en gelişmiş ilçelerden birisi haline gelmiş olan bir ilçelerden bir tanesidir. İlçe halkı gayet mütevazi ve sevecen kişilerden oluşmaktadır. Bu sebeple ilçe refah seviyesi olarak gayet sevilen ilçelerden bir tanesidir. İlçenin parkları gayet temiz ve bakımlıdır. İlçe genel olarak kentleşme sorundan biraz beton yığını şeklini alsa da yine de içerisinde yaşanmayacak gibi değildir. Merkezi açıdan oldukça gelişmiş olan ilçe şehrin kalbi kadar önemli değer taşımaktadır. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Detaylar İçin Tıklayınız

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir