İngilizce Öğrenmede Özel Öğretmen Tutmanın Faydaları

İngilizce öğrenmek isteyen ancak nasıl yapacağını bilemeyenlerden biriyseniz birkaç püf nokta ile istediğiniz eğitimi alabilirsiniz. Eğitim alırken size en uygun tekniği tercih etmeniz oldukça önemlidir. Aksi halde verdiğiniz emeğe, harcadığınız zamana yazı olacaktır.

Kısa sürede etkili bir dil eğitimi alabilmek için İngilizceyi özel öğretmenden öğrenmelisiniz. Kursların, dil okullarının veyahut evde yalnız başınıza harcadığınız çabanın sıfırdan başlamak için yeterli olmayacağına emin olabilirsiniz. Dolayısıyla özel öğretmenle başlamalı, diliniz için profesyonel bir eğitimle temelini atmalısınız.

Hangi adresten özel ders alacağınıza ise https://preply.com/tr/ingilizce-eğitimi/skype linkine tıkladıktan sonra karar vermelisiniz. Kapsamlı, profesyonel ve etkili bir dil eğitimi için doğru zamanda doğru kişiden ders almak çok önemlidir.

Özel Öğretmen Size Göre Program Hazırlar

İngilizce öğrenme yollarına göz gezdirdiğinizde en etkili olanın özel öğretmen olduğunu fark edersiniz. Diğer yöntemlerle kıyaslandığında özel öğretmenden ders almanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan en önemlisi de size göre program hazırlamasıdır. Müsait olduğunuz günlerde sizin istediğinize göre program hazırlanması önemlidir.

Sınıf ortamında alınan İngilizce dersi, sizden bağımsızdır. Dolayısıyla yetişebilirseniz dersi alırsınız, yetişemezseniz ders kaçar. Özel öğretmende ise durum tam tersidir. Siz katıldığınız zaman ders vardır, katılmazsanız ders yalnızca ertelenir. Dersi kaçırma, eksik kalma gibi bir olumsuzluk kendini göstermeyecektir.

Özel öğretmenle beraber hangi günler boş olduğunuzu, kaç saat çalışabileceğinizi değerlendirebilirsiniz. Program sizi merkeze aldığı için zorunlu bir eğitim olmaktan da çıkacaktır.

Özel Öğretmen Sizin Bilginize Göre Başlar

Özel ders almak istediğinizde öğretmeninizin size göre plan yapması çok büyük bir artıdır. Sınıf ortamlarında başlangıç noktası ortalama olan noktadan başlanır. Sizin İngilizce bilginiz sıfırsa kısa sürede konular ilerleyecek siz hep geç kalacaksınız demektir. Bunun yerine özel öğretmen tercih ederseniz sizin merkezde olduğunuz bir ders verilecektir.

Bulunduğunuz nokta sıfırsa, hiçbir şey bilmiyorsanız öğretmeniniz de oradan anlatmaya başlayacaktır. Bu durum başlangıç aşamasında oldukça yardımcı olacaktır. Yetişme kaygısı gütmeden, rahat rahat ders alabilmek İngilizcenin temelini atabilmeniz için çok faydalıdır. Özel öğretmeni tercih etmenizin en önemli sebeplerinden biri bu olabilir.

Özel Öğretmen Yanlışlarınızı Takip Edebilir

Özel öğretmenden İngilizce dersi almak istediğinizde size çok yönlü faydası olduğunu, kısa süre içinde fark edersiniz. Bu faydalardan biri de öğrencinin takip edilmesi kısmıdır. Sınıf ortamında İngilizce dersi alıyorsanız arada kaynayabilir, eksik kalsanız, yanlış öğrenseniz bile öğretmenin dikkatini çekmeyebilirsiniz. Özel öğretmende ise durum böyle değildir. Kısa süre içinde yanlışlarınızın her birinin takip edilmesi mümkündür.

Özel öğretmen ders anlatırken anlamadığınız her noktayı rahatlıkla tespit edebilir. Dolayısıyla sizin için tekrar anlatabilir. Bu süreçte yalnızca size yönelik düzeltmeler yapacağı için hatalarınızı ve eksiklerinizi rahatlıkla telafi edebilirsiniz. Kısa süre içinde özel öğretmen yardımıyla dil alanında kendinizi geliştirirsiniz.

Özel Öğretmen Ders Yapılacak Mekâna Gelebilir

Özel öğretmenden İngilizce dersi almanın en büyük avantajı, istediğiniz mekânda ders alabilecek olmanızdır. Sınıf ortamında ders alıp devamlı aynı ortamda bulunmak yerine öğretmeninizle dilediğiniz yerde ders işleme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Tercihinize göre ev, öğretmenin evi, kütüphane, kafe veyahut park, çay bahçeleri gibi her noktada ders işleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz ders ortamı sizin için ortam değişikliği yaratır. Dolayısıyla hem dersten sıkılmamış hem de motivasyonunuzu diri tutmuş olursunuz. Mekân değişikliği yapmak öğrencilerin öğrenme düzeyleri üzerinde oldukça etkilidir. Bu nedenle özel öğretmenin bu avantajından istediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

Özel Öğretmenle Sınıf Gerginliğini Aşabilirsiniz

İngilizce dersi almak için kurslara giden hemen her öğrenci ilk birkaç ay sessizce yalnızca dersi dinlemeyi tercih eder. Bunun temel nedeni sınıfın yabancılığı ve küçük düşme endişesidir. Dışarıya dönük bir öğrenci değilseniz uzunca bir süre içinize kapanık, sessiz sedasız ders dinleyeceksiniz demektir. Söylenen herhangi bir söz, sizi küçük düşürecek endişesi taşırsınız. Özel öğretmende böyle bir durum yoktur. İlk birkaç ders yabancılık hissedersiniz fakat daha sonra adapte olursunuz. Söylediğiniz yanlışlara kimse gülmez veyahut kimse sizinle alay etmez. Dolayısıyla öğretmeninizin yanlışlarınızı düzeltmesi, sizin eksiğinizi görmeniz çok daha kolay olur.  Özel öğretmen, sınıf kompleksinin uzak tutulduğu, rahat dil öğrenilebilecek bir tercihtir.

Özel Öğretmenle Dikkat Dağılma Sorunu Olmaz

İngilizce öğrenmek için özel öğretmen tercih ederseniz en büyük avantajının odaklanmak olduğunu fark edersiniz. Sınıf ortamında ders dinlemek oldukça zordur. Devamlı konuşan, öğretmene müdahale eden, kendini ifade etmeye çalışan ve dersin düzenini bozan öğrenciler bulunur.

Özel derste ise yalnıza siz ve öğretmeniniz vardır. Dolayısıyla dikkatinizi dağıtacak en ufak bir ses dahi olmayacaktır. Özel ders alırken önemli olan sizin motivasyonunuz ve konsantrasyonunuzdur. Öğretmeninizle yalnız kaldığınızda bunu sağlamak çok da zor olmaz.

En Uygun Özel Öğretmen Nereden Bulunur?

İngilizce özel ders almak için özel bir öğretmen arıyorsanız preply.com sitesini ziyaret etmelisiniz. Preply.com, toplamda 25.000’den fazla öğretmenin bulunduğu kapsamlı ve kaliteli bir sitedir. Dilediğiniz öğretmeni seçebilir, istediğiniz an İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bununla beraber ders alan 70.000’den fazla öğrenciye sahip olan site, işini profesyonellikle yapan öğretmenlerin adresidir.

Özel öğretmen için servet harcamak istemiyorsanız Preply.com’da saati yalnızca 2 dolardan başlayan özel dersler alabilirsiniz. Hem en uygun fiyata hem de en uygun öğretmeni bulabileceğiniz kusursuz bir sitedir.

Preply bloğundan ilginç yazılardan seçmeler: İngilizce öğrenen çocuklar için 7 harika çevrimiçi kaynak

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir