İhram Nereden Satın Alınır?

İhram hac veya umre ziyareti yapan müslüman erkeklerin giydiği iki parçadan oluşan beyaz renkli dikişsiz örtü şeklinde bir üründür. İhram hac İçin zorunlu bir üründür ve farz olan bir üründür. Hac ya da umre görevini yerine getiren herkes tarafından kullanılır. Genellikle hac halinde kullanılır fakat namaz kılarken de kullanabilirsiniz. İhramda bazı durumlar yasaklanmıştır. İhramda girildiğinde traş olmak ve tırnak kesmek haramdır. Fakat ihramdan çıkacağınız zaman bir tutam saç kesilir. İhramda iken kavga edilmemeli kesinlikle kötü söz kullanılmamalıdır. Böyle bir durumda karşılaşılınca kavga eden kişilere ceza verilir.

İhram da Dikkat Edilmesi Gerekenler

İhram hac vazifesini yerine getirebilmek için zorunlu bir durumdur. İhramda kavga etmek kötü söz söylemek yasaktır. Kavgadan kötü sözden uzak durulmalıdır. Mümkün olduğunca ibadet ile ilgilenmeli başka dünya işlerinden uzak durulmalıdır. Böylelikle ibadetinizi doğruca yerine getirmiş olursunuz. Bunun için bu konulara oldukça dikkat etmeli ve ona göre davranmalısınız. İbadetinizin kabul olması İçin muhakkak Bu konulara dikkat etmelisiniz.

İhram girildiği zaman bol bol salavat getirilir dualar edilir zikirler çekilir. Farz namazlarının ardından bol bol telbiye getirilir. Zikir dua ve salavat her an söylenir. Tüm ibadetler eksiksiz yerine getirilmeye çalışılır. Sizde bu durumlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca ihram ürünleri için de https://www.ihvan.com.tr/ihram sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.