Gümrük Müşavirliği

Gümrük müşavirliği, bir ürünün temsil yoluyla gümrük işlemlerinin takibi ve işlemlerin sonuçlandırılması için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından gümrük müşavirliği izin belgesi verilmiş olan serbest meslek grubudur. SRL gümrük firması, İstanbul gümrük müşaviri hizmetlerini veren ve hem yurtiçi hem de yurtdışı taşımacılık alanında kendisini gösteren bir firmadır. Tüm gümrük işlemlerini, alanında deneyimli elemanları ile süresinde tamamlıyorlar. Gümrükleme işlemlerinde sürecin hızlı yürümesini ve ülkeler arası ticaretin yasalar çerçevesinde gerçekleşmesini sağlıyorlar.

Müşavirin Görevi

Gümrük müşavirlerinin yapmış oldukları işlemler oldukça geniştir. Gümrük müşavirliği olarak verdikleri hizmetlerden bazıları şunlardır. Kontrol belgelerini hazırlıyor ve tüm işlemlerini yapıyorlar. Gümrük için gerekli olan beyannameyi hazırlıyorlar. Yatırım teşvik belgesini çıkartıyorlar. Transit ticaret belgesi işlemlerinin eksiksiz yapılmasını sağlıyorlar. Maliyet hesaplaması, gümrük beyanname kapatılması, hibe kontrolü, posta gümrük işlemleri, ihracatçılar birliği tasdik işlemlerini yapıyorlar. Tüm evrak ve işlemleri eksiksiz olarak yaptıktan sonra, evrak teslimatı yapıyor ve gümrük işlemlerini tamamlamış oluyorlar. Bu işlemlerden sonra firmalar ürünlerini gümrükten geçirerek diğer ülkelere ulaştırıyorlar.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.