Göz Kapağı Estetiği Nişantaşı

Göz kapağı estetiği, vücudun en ince cilt yapısı olan, sürekli hareket eden, çevredeki etkenlerden çok kolay etkilenen göz kapağına yapılan bir operasyondur. Göz kapağı estetiği Nişantaşı bu operasyonu güvenle gerçekleştirmektedir.

Yaşlanma Sürecinin Göz Kapağına Etkisi?

Yaşlanma etkileri, yüzde ilk defa göz kapağı çevresinde görülmeye başlamaktadır. 30 lu yaşlar sonrasında göz torbaları oluşmaya başlamakta, göz kapaklarının gerginliği azalmakta, göz çevresinde kırışıklıklar belirmeye başlamaktadır. Yaşlanma sonucunda göz keskinliği, gözlerin üzerine sarkan cilt nedeniyle azalmaktadır. Göz çevresinde oluşan kırışık ve sarkmalar, yüze yorgun, uykulu bir görünüm kazandırmaktadır.

Estetik operasyon ile üst göz kapaklarındaki sarkmış derinin kaldırılması, gözün üstünde ve altında şişkinlik yapan torbaların alınması, bakışların daha keskin ve etkileyici olmasını sağlayarak, göz etrafına genç bir görünüm kazandırmaktadır. Göz kapağı estetiği Nişantaşı, bu ameliyatları yalnız yaşlılık da değil doğuştan gelen göz kapağı sarkıklıklarında ya da göz kapağında meydana gelen tümörlerde de uygulamaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu ameliyatta, alt ve üst göz kapaklarında bulunan fazla yağlar ve cilt alınmaktadır. Göz kapağından çıkarılan cilt ve yağ miktarı çok önemli bir konudur, iyi ayarlanmazsa hastanın görüntüsü olumsuz yönde etkilenecektir. Göz kapağı estetiği Nişantaşı, bünyesinde bulundurduğu uzman hekimler sayesinde bu operasyonu çok başarılı bir şekilde yapmaktadır. Ameliyattan önce bölgeye lokal anestezi uygulanmakta, kesi göz kapağının katlanan kısmının altından yapıldığı için, göz de iz bırakmamaktadır. Ameliyat sırasında kapakta bulunan sarkma ve gevşemelerin onarılması büyük önem taşımaktadır. Bu onarımların yapılmaması durumunda, operasyon sonucunda gözde estetik bozulmalar görülecektir.

Operasyon 1,5 – 2 saat arasında bitmektedir. Hasta ağrı duymamaktadır. Estetik sonrası oluşabilecek ağrılar da ilaçlar ile önlenmektedir. Operasyon sonrasında hastanın gözde şişkinlik ve gerginlik hissetmesi normal bir durumdur. Oluşan şişliklerin geçme süresi 2 haftadır. Dikişler operasyondan 3 – 7 gün sonra alınmaktadır. Ameliyat bitiminden sonra 3 – 5 gün normalde yapılan işlerin yapılmaması, 3 hafta süresince de ağır aktivitelerden kaçınılması gerekmektedir. Dikişlerin alınmasından sonra normal hayata dönülebilmektedir.

Göz kapağı estetiği sonucunda oluşan hafif komplikasyonlar, göz kapağı estetiği Nişantaşı doktorları tarafından takip edilmekte ve gereken ilaçlar verilmektedir. Siz de göz kapağı estetiği konusuyla ilgileniyorsanız www.quartzclinique.com adlı sitemizden bize ulaşabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.