Evinizdeki Böceklerin Türünü Biliyor Musunuz?

ilaçlama

Son zamanlarda mevsimlerin değişmesine bağlı olarak pek çok eve, iş yerine farklı farklı haşere girmekte, çoğu kişi de bazen ilk defa karşılaştıkları bu haşerenin türünü bilememektedir. Haliyle, türünün, adının dahi bilinmediği bir haşereden de nasıl kurtulunacağını kimse bilememektedir. Peki bu durumdan kurtulmak için kime danışmak gerekir? Elbette profesyonel bir hizmet sunan ilaçlama şirketlerine.

Evinize giren haşerenin türünü, bu haşereden nasıl kurtulacağınızı, haşerenin zararlarını en ayrıntılı şekilde öğrenmek için hizmet sunan Beşiktaş Böcek İlaçlamafirmasını her zaman arayabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Böcekler Evimize Nereden Girerler?

Evimiz dış etkenlere karşı oldukça güvenli olmasına rağmen ev içinde pek çok haşere ile karşılaşabiliriz. Peki bu haşereler evlerimize nerelerden girmektedirler?

 • Sıva çatlaklarından,
 • Gider boruları üzerinden,
 • Evdeki yiyeceklerden,
 • Evde bulunan diğer haşerelerden,
 • Yemek artık ve kırıntılarından,
 • Apartman ortak kullanım aralarından girmektedirler.

Haşerelerin Türleri

Bazı haşereler kuru bölgeleri bazıları da nemli bölgeleri sevmektedir. Ülkemizin genel olarak nemli, ılıman yapısı da evimizde;

 • Pire, hamam böceği, kalorifer böceği, kakalak gibi haşereleri en fazla miktarda; tespih böceği, gümüş böceği gibi haşerelere ek olarak akar, mite, mayt, güve, tahta kurusu, kurtçuk, kertenkele, sümüklü böcek, kırkayak, çıyan böceklerini fazlasıyla türetmektedir.
 • Mevsimlerin değişimine ek olarak kurak bölgelerin haşereleri olan yılan, örümcek gibi haşereler de nemli bölgelerde fazlasıyla türemektedir.

Ayrıca ismi geçen haşereler insan sağlığına oldukça zarar vermekte, evcil hayvanları rahatsız etmekte, bulaşıcı hastalıkları insanlar arasında dolaştırmaktadır. Bu nedenle de en küçük haşere dahi evinizde olsa bile mutlaka bir an önce onlardan kurtulmalısınız. Özellikle evinde küçük çocuğu olan bireyler haşerelerden kurtulmaya çok daha dikkat etmelilerdir. Bunun için böcek ilaçlama hizmetinden faydalanabilirler.

Haşereler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, zararlarını öğrenmek ve haşereleri görselleriyle birlikte incelemek için Şişli İlaçlama firmasının sitesini ziyaret edebilir, çağrı merkezlerinden hemen ilaçlama talebinizi bildirebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

 1. Tabelacı dedi ki:

  bir yazıda okumuştum, Hamamböcekleri ölürken dahi doğuruyormuş.. o yüzden ezerek öldürmeyin diyorlar.. ayrıca tarihi insanlardan çok daha eskiymiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.