Ekstrakt Nedir, İçeriği Nelerden Oluşur?

Ekstraktlar organik üretim bitkilerin özlerinden elde edilir. Ayrıca ekstrat çeşitleri farklı içeceklerle karıştırılarak kullanılır. Özellikle çeşitli bitkilerin faydalarına dayanan bu ürün özel formülleri ile üretilir. Aynı zaman da ekstrakt ürünlerinde asla şeker, tuz, mısır, maya, buğday gibi malzemeler bulunmaz. Bununla birlikte ürünler de tatlandırıcılara, gluten, soya ve süt malzemeleri yoktur.

Ekstrakt Nasıl Üretilir?

Buna istinaden ekstrakt ürünler alerjenlere veya yapay renklendirici içermez. Bu ürünler de koku düzenleyici, kayganlaştırıcı gibi kimyasal maddeler yoktur. Ekstrakt özellikle bitkilerin kurutulduktan sonra işlem görmesiyle üretilir. Bu işlemler ekstraksiyon yöntemlerinden oluşur. Buna istinaden malzemenin özünde bitkisel ekstrakt bulunur.

Bu ürünler genellikle taze bitkilerin içinde yer alan yaprak, çekirdek, çiçek veya reçine kısımları ile işlenen üründür. Ayrıca malzemelerin saflaştırarak özel formülasyonlardan geçmesiyle elde edilir. Devamında   bitkinin özünün çıkarılması vardır. Bu işlem de ayrıştırma ve toksinlerden arındırma işlemi ile elde edilir.

Sizler de bitkilerinden özünden çıkarılan ve doğal şurup olan ekstrakt ürünleri için https://www.arifoglu.com/ekstrakt-ve-suruplar linkini ziyaret edebilir ve sağlığınız için bu ürünlerden satın alabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.