Dünya Rekoru’nu Milli Yüzücümüz Merve Tuncel Kırdı

Bu sene İstanbul’da yapılan Türkiye Arena Kulüplerarası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda gençler dalında 1500 metre’de mücadele veren milli yüzücümüz Merve Tuncel dünya rekorunu kırdı. Önce ki sahibi Chelsea Guvecka olan rekoru 15.45:29’luk dereceyle kıran Merve Tuncel, 1500 metre serbest gençler rekorunun yeni sahibi oldu. Best 10 Enka Spor Kulübü yüzücüsü Merve Tuncel ve antrenörü Gjon Shyti bu başarılarıyla birlikte Enka Spor Kulübü’nün olumpiyatlara katılma hakkı elde eden sporcu sayısını 10’a yükseltti.

Bakan Kasapoğlu Merve Tuncel’e Tebrik Mesajı Yolladı

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Arena Kulüplerarası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’nda serbest gençler 1500 metre yarışında dünya rekoru kıran ve bizi gururlandıran milli yüzücümüz Merve Tuncel’in bu başarısını içtenlikle kutladı. Best 10 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tebrik mesajında şu cümlelere yer verdi: “İstanbul’da düzenlenen Türkiye Arena Kulüplerarası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Best 10 Şampiyonası’nda 1500 metre serbest gençler kategorisinde 15.45:29’luk derecesiyle Chelsea Guvecka’ya ait olan dünya rekorunu kıran milli yüzücü kardeşim Merve Tuncel’i yürekten kutlarım. Başarılı olma yolunda azim gösteren tüm sporcularımız emeklerinin karşılığını alarak bizleri gururlandırıyor. Elde edilen bu sonuçta emeği geçen herkesi tebrik eder, sporcumuza başarılar dilerim.”

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.