Casio Ayrıcalığı

Casio, 1946 yılında Tadao Kashio tarafından kurulmuştur. Markanın ürettiği pek çok ürün vardır ancak ilk büyük ürünü yubiwa borusu denilen sigara tutacağıdır. Kullanıcılarının ellerini serbest bırakarak sigara içmelerine olanak tanıyan bu ürün, 2. Dünya Savaşı sonrasında gördüğü büyük ilgiyle başarılar elde etmiştir. 1940 yıllarına gelindiğinde Kashiyo ve kardeşleri Tokyo’da gördükleri hesap makinelerinden etkilenerek, yubiwa borusundan elde etikleri sermayeyle bu alana yönelme kararı almışlar ve 1954 yılında Japonya’nın ilk elektrikli hesap makinesini geliştirmişlerdir.

1960lı yıllarda hesap makinelerine ekledikleri yeni özellikler neticesinde ürünleri Avrupa ve Amerika pazarında da büyük ilgiyle karşılaşmıştır. 1974 yılında da kol saati üretimine yönelen Kashiyo kardeşler, yalnızca Japonya da değil dünya pazarında da büyük beğeni elde etmişlerdir. Casio markasının tanınırlığını artıran kol saatleri günümüzde halen popülerliğini sürdürmektedir.

Casio Markasının Ürünleri

Markanın ürettiği ürünler arasında; hesap makineleri, kol saatleri, klavyeler, fotoğraf makineleri, kameralar, bilgisayarlar, yazar kasalar, yazıcılar, elektronik oyun aletleri gibi pek çok ürün yer almaktadır. Casio, Yalnızca ulusal pazarlar için değil, Namaz Pusulası gibi ürünleriyle yerel pazarlar içinde ürünler geliştirmiştir. Sizde https://www.saatvesaat.com.tr/marka/casio adresinden hizmet alabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.