Çamaşır Makinesinin Deterjan Çekmecesinden Su Taşıyor

Çamaşır makinesinin deterjan haznesine koyulan deterjanın alımı için program dahilinde makine tarafından deterjan haznesine su alınır ve buradan kazana deterjanlı suyun akması sağlanır. Bu sayede çamaşırların en hijyenik hale gelmesini sağlayacak yıkama işlemleri yüksek kalitede gerçekleştirilebilir. Bu fonksiyon işlemi dolayısı ile çamaşır makinesinin deterjan haznesine su girişi söz konusu olur. Eğer bu su girişi sırasında bir sorun söz konusu olur ise tüketicinin cihazında deterjan haznesinden su kaçması şeklinde bir sorun ile karşı karşıya kalması mümkün olur. Acıbadem Bosch Servisi merkezi uzman teknikerlerine göre çamaşır makinesinin deterjan çekmecesinden su taşmasına neden olabilecek birbirinden farklı nedenler olduğu belirtilmektedir.

Alanında uzman ve deneyimli teknik personellerin görev aldığı Pendik Bosch Servisi merkezinin çamaşır makinesi servisi hizmetleri kapsamında deterjan çekmecesinden su kaçması sorununun çözümünün sağlanabilmesi amacı ile gerekli olan müdahaleler yerinde gerçekleştirilmektedir. Öncelikli olarak çamaşır makinesinin su girişi sağlayan su giriş hortumunun bağlı bulunduğu su şebekesinden gelen suyun tazyik şiddetinin çok yüksek olması basınç etkisi ile dışarıya taşması gibi bir durum söz konusu olmasına neden olabileceği olasılığı değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmelerde böyle bir sorun tespit edilir ise şebeke suyu musluğu kısılarak, basınç seviyesi düşürülür.

Bir başka olasılık olarak makinenin taşıyıcı ayaklarının dengesiz olmasına bağlı suyun dışarıya taşması olasılığıdır. Bu durumda ise ayaklar düzeltilerek, sorun kolayca çözüme kavuşturulur. Deterjan çekmecesinin yerine tam oturmaması veya deterjan çekmecesinde çatlak meydana gelmiş olması da suyun deterjan çekmecesinden dışarıya taşması sorununun yaşanmasına neden olur. Bu gibi sorunlarda ise Kurtköy Bosch Servisi uzman personelleri tarafından onarım sonrası verimli ve kaliteli bir kullanımın sağlanabilmesi amacı ile doğrudan orijinal yedek deterjan çekmecesi ile deterjan çekmecesi değişimi uygulanmaktadır. Böylelikle onarım süreci sonrasında kullanım sırasında kullanıcıların son derece kaliteli ve yüksek verimlilikte bir makine kullanım imkanına sahip olabilmesi sağlanabilmektedir. Üstelik çamaşır makinelerindeki sorunların onarımı için uygulanan tüm müdahaleler uzun yıllara dayanan kurumsal hizmet deneyimi kapsamında 1 yıllık garanti kapsamı altına alınmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.