Çamaşır Makinesi Yıkama Suyunu Niye Isıtmaz? Çamaşır Makinesi Soğukta Yıkama Arızası Nasıl Çözülür?

Hayatımızı kolaylaştıran elektronik ürünlerden birisi olan çamaşır makinelerinde karşılaşabileceğiniz kullanım sorunlarının her biri için çözüm olanağı bulunuyor. Profesyonel Küçükbakkalköy Bosch Servisi merkezimiz uzman teknikerleri ve gelişmiş altyapısıyla tüm çamaşır makinesi arızalarında sizlere yardımcı oluyor. Çamaşır makinesi kullanımında en sık karşılaşılan yıkama suyunun ısıtılamaması sorununa yönelik olarak da hızlı çözüm sağlıyoruz. Alanında uzman teknikerlerimiz, çamaşırlarınızı iyi bir şekilde yıkanamamasına neden olan bu sorunun süratle giderilmesi konusunda sizlere yardımcı oluyor.

Çamaşır Makinesi Yıkama Suyunu Neden Isıtamaz?

Çamaşır makinesi teknolojisi gereğince çamaşırları seçeceğiniz yıkama programına uygun olan su sıcaklığında yıkar. Ancak bazı teknik problemler çamaşır makinenizin yıkama suyunu uygun seviyede veya hiç ısıtamamasına neden olur. Çamaşır makinelerinin çalışma prensibi doğrultusunda yıkama suyunu ısıtamamasına neden olabilecek pek çok olasılık söz konusudur. Bu olasılıklar uzman İçerenköy Bosch Servisi teknikerlerimiz tarafından hassas bir şekilde incelenmektedir.

Çamaşır makinenizin yıkama suyunu ısıtamaması, bağlı olduğu elektrik tesisatından gelen elektrik akımının dalgalı olması, rezistans arızası veya kireçlenmesi, termostat arızası ve elektronik devre arızası nedeniyle meydana gelebilmektedir. Bu olasılıkların hangisinin cihazınızda söz konusu olduğunun belirlenmesi için uzmanlarımız tarafından özel ekipmanlarla kapsamlı bir inceleme gerçekleştirilir.

Çamaşır Makinesinin Suyu Isıtamaması Nasıl Çözülür?

Çamaşır makineniz, seçtiğiniz programa uygun olarak su sıcaklığını düzenlemiyor ise mutlaka en kısa süre içerisinde profesyonel müdahalenin yapılmasını sağlamalısınız. Maltepe Samsung Servisi merkezimiz tarafından bu tip çamaşır makinesi arızaları için hızlı ve garantili servis çözümleri sunulmaktadır. Eğer çamaşır makineniz yıkama suyunu ısıtamıyor ise öncelikli olarak bağlı olduğu elektrik tesisatından gelen elektrik akımının kalitesi incelenir. Eğer dalgalı bir elektrik akımı söz konusu ise makineniz suyu ısıtamayacaktır. Bu durumda tesisatınıza baktırmak için profesyonel elektrikçi desteği almanız önerilir.

Çamaşır makinenizin elektrik bağlantısıyla ilişkili bir sorun söz konusu değil ise rezistansının arızalanması veya kireçlenmiş olması değerlendirilir. Bu durumda makinenizin bileşenleri sökülür ve rezistansa ulaşılır. Arızalanmış ise rezistans yenisiyle değiştirilir. Eğer kireçlenmeye maruz kaldıysa özel solüsyonlarla kireçten arındırılır. Çamaşır makinenizin su sıcaklığını ölçen termostat arızalanmış ise doğrudan yenisiyle değiştirilir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.