Bütçeli Tatil Nasıl Yapılır, Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Turizm sektöründe yaz ayları için belirli konulan başlıklar vardır. Temmuz ve Ağustos aylarına yükseliş ayıdır. Haziran, Eylül ve Ekim aylarına düşüş ayları denilmektedir. Yükseliş sezonunda tatil yapan bir aile düşüş sezonunda tatil yapan bir aileden 2 kat daha fazla bütçe harcamış olur. Peki, bütçeli tatil nasıl yapılır?

 Konaklamanızı Erkenden Ayırın

Tatil yapmak istediğiniz aylar yükseliş ayları olsa bile erken rezervasyon sayesinde normal fiyatından %25-40 arasında indirim kazanabilirsiniz. Olur, da bir aksilik olursa rezervasyon yaptığınız gün gidemezseniz korkacağınız bir şey olmasın acente ile konuşup tarihinizi isterseniz geriye isterseniz ileriye alabiliyorsunuz.

 İndirimleri ve Promosyonları Kaçırmayın

Her otel daha fazla iş yapmak için daha fazla insan çekmek için her sene düzenli olarak promosyonlar ve indirimler yapmaktadırlar. Mutlaka ve mutlaka uçak bileti kampanya ve promosyonlarını da takip edin. Bu promosyonlar her otelde farklı pozisyonlarda olabiliyor. Kimisi odalarında, kimisi yemek konusunda, kimisi otelin ayrıcalıklarında vb. şeylerde indirim ve promosyonlardan yararlanmayı unutmayınız.

 Yaşadığınız şehre yakın yerleri tercih edin

Eğer bütçeli bir tatil istiyorsanız öncelikle oturduğunuz bölgeye yakın tatil beldelerini seçmelisiniz. Çünkü tatil yapmak sürekli konaklamak anlamında değildir. Size yakın tatil köylerini ve beldelerini dolaşarak hem güzel vakit geçirir hem de fark farklı yerler görmüş olacaksınız. Üstelik bu sayede konaklama parası olarak vereceğiniz para size daha güzel fırsatlar için yardımcı olacaktır.

 Otel ve Pansiyon arasında kalanlar

Öncelikle otel ve pansiyon arasında çok bilinen 2 ya da 3 tane fark vardır. Bunlar: büyüklüğü, çeşitliliği ve son olarak kalabalık olmasıdır. 4 kişilik bir aileyseniz ve bütçeli bir tatil geçirmek istiyorsanız her şey dâhil pansiyonlar sizin işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Fakat pansiyonları sevmiyoruz derseniz eğer Promosyon kullanan ve indirimde olan otelleri tercih ederseniz bütçenize aşırı derecede destek olmuş olursunuz. Bu aşamada Trivago, Hotels.com, Otelz.com gibi web sitelerini tercih edebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.