Bu Sezonun Gelin Makyajı Trendleri ve Önerileri

armut-oca16-003_gelin-makyaji-trendleri

Şüphesiz düğün her kadının en güzel günüdür. Bu özel ve güzel güne en iyi şekilde hazırlanmak ister çünkü tüm dikkatler üstünde olacaktır. Bu hazırlıkların bir parçası ise gelin makyajıdır. Bazen tüm dikkatleri üstünde toplamak isterken abartıya kaçabilen gelinler mevcuttur. O yüzden aradaki ince çizgiyi kaçırmamak son derece önemlidir. 2016 Gelin Makyajı Örnekleri içinde ilk olarak soft yani yumuşak, az gösterişli makyaj modelleri daha revaçtadır.

Gelin Makyajı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak ten renginize göre makyaj seçimi yapmanız daha sonrasında ise göz renginizi de dikkate alarak model seçmeniz dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Esmer Tene Sahip Gelinler İçin Makyaj Örneği

Renkli bir göz makyajı seçmeleri gerekir. Kahve ve bakır tonlarda far ideal olacaktır. Ruj seçimi olarak pembe renk ve allığın yine pembe tonlarında olması bu seneye uygun gelin makyajı örnekleri arasındadır.

Buğday Tene Sahip Gelinler İçin Makyaj Örneği

Altın ve kahverengi tonlarında göz makyajı ve tabi ki eyeliner ile birlikte yapılacak olan makyaj buğday tenli kadınlar için ideal olduğu bir senedir. Pembe ve açık pembe yani pudra pembe denilen ruj ve allık ile tüm gözler üstünüzde olacaktır.

Açık Tene Sahip Gelinler İçin Makyaj Örneği

Bronz, gri tonlarında far ile şeftali tonlarında allık ve ruj size güzel bir görünüm kazandıracaktır. Açık tenli gelinlerin dikkat etmeleri gereken nokta; makyajda aşırıya kaçmamaktır. Sadece gözlere vurgu yapmak sizin oldukça etkileyici ve zarif olmanıza yardımcı olacaktır. Ten renginden sonra diğer bir önemli nokta ise düğünün hangi mevsimde olacağıdır.

2016gelinmakyaji

Eğer yaz mevsiminde düğün yapmayı planlıyorsanız makyaj seçiminiz yaz sıcağına uygun olmalıdır. Yağsız fondöten seçimi yapmanız yaz sıcağında makyajınızın akmamasını sağlayacaktır. Sade ve yumuşak makyaj yapmanız gerekir. Göz yorucu makyaj modellerinden kaçınmanız gerekir. Kış mevsiminde ise daha çarpıcı makyaj stillerini seçmeniz uygun olacaktır.

Daha fazla model ve öneri görmek için gelin makyajı ile ilgili konuyu inceleyebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir