Bahçelerimizi Şık ve Kullanışlı Kılmak İçin Neler Yapabiliriz?

İş bahçe dekorasyonuna geldiğimiz elimizde pek çok alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda işin içine birçok değişken girer. Balkona kendine has bir özellikle katan verandalardan, bahçenin ortasına veya farklı yerine konulmuş kamelyalar kadar önemli farklı değişkenler de vardır. Onlardan biri de bahçenizin sınırlarını şık, göze hoş gelecek şekilde belirgin hale getirmenize yarayan ahşap bahçe çiti gibi yapılardır. Ahşap bahçe çiti evinizin genel atmosferi içinde, tamamlayıcı bir dekorasyon unsuru olarak öne çıkar. Diğer tüm dekorasyon ürünlerinde olduğu gibi bahçe çiti de farklı malzemelerden üretilebilir. Öncelikle tercih edilen ahşap olmakla birlikte metal ve plastik gibi malzemeler de kullanılabilmektedir. Özellikle çitler için önemli olan örgü aralıkları konusu, bahçenizin dokusuna bir estetik yön katar.

Bir bahçenin nasıl olması gerektiğini düşündüğümüz zaman gözlerimizin önüne birçok yapı ve eşya gelmesi kaçınılmazdır. Ahşap bank zihnimizde belirecek bahçe unsurlarından biri olacaktır. Kamelyalar, çardaklar ve verandalar dışında bahçenizin farklı yerlerinde, taşınabilir, bağımsız oturma alanları oluşturmak isterseniz ahşap bank tam da bu isteğinize hitap eder. Ahşap bankları dışarda vakit geçirmenin eğlenceli olacağını düşündüğünüz günlerde mükemmel ara duraklar şeklinde düşünebilirsiniz. Boğucu sıcak yaz günlerinde hava almak, bahçede müzik dinlemek, kitap okumak veya kafanızı dinlemenin keyfini yaşamak için ahşap banklar size yardımcı olurlar.

Bunun dışında bir bahçede yetişkinler dışında da özel alanlar yaratılmalıdır. Çocuklarımız sahip oldukları enerjiyi yerlerinde bir dakika bile durmayarak, sağa sola koşturarak üzerlerinden atmaya oldukça heveslidirler. Oyun parkları çocuklar için bir vazgeçilmezdir. Burada fazla enerjilerini boşaltabilecekleri gibi, yeni arkadaşlarla da tanışabilmektedirler. Bahçenizde çocuklar için kuracağınız oyun parkları için de birçok seçeneğe sahipsiniz. Bu noktada genelde ahşap oyun parkı tercihini yapıldığını söylemek mümkündür. Miniklerin kendilerine zarar vermeden oyun oynamalarını isteriz. Dolayısıyla bu yönde bazı güvenlik tedbirleri almakta fazla vardır. Ahşap oyun parkı çocukların güvenliğini sağlama konusunda daha kullanışlıdır. Bahçenize kuracağınız bir oyun parkı ile çocuğunuza özel bir dünya yaratmak için önemli bir adım atmış olacaksınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir