Apple iPhone 13 Teknik Özellikleri Nelerdir?

Eylül ayı Apple hayranları için önemli bir ay! Apple; her yıl Eylül ayında yepyeni ürünlerini tüm dünyaya tanıtıyor. 2021 yılının en merak edilen ürünlerinin başında tahmin edilebileceği üzere iPhone 13 geliyor.

Çevrimiçi etkinliğinde dört farklı iPhone 13 modeline yer veren Apple; Dünyada birçok kullanıcının hayallerini süsleyen iPhone 13 Kıbrıs’tada turnayı gözünden vurmuşa benziyor. Serinin diğer modelleri de yabana atılır gibi değil! Bir başka deyişle, iPhone13 başta olmak üzere iPhone13 Mini, iPhone13 Pro ve iPhone13 Pro Max; farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap ediyor.

Apple iPhone 13 Teknik Açıdan Neler Vaat Ediyor?

Apple iPhone 13; teknik özellikleri ile kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayacak. Her şeyden önce, 6.1 inç ekran boyutu mevcut! İnsanların herhangi bir sıkıntı çekmeden video izlemesine, fotoğraflara bakmasına ve diğer tüm uygulamalardan faydalanmasına yarayan ekran boyutu; iPhone13’ün kalitesini gösteriyor. Bunun yanı sıra, tıpkı diğer iPhone 13 modellerinde olduğu gibi OLED ekran teknolojisine sahiptir. 2.532×1.170 piksel ekran çözünürlüğü ve 457 ppi piksel yoğunluğu da modelin öne çıkan detaylarından birisi!

Apple iPhone 13; 60 Hz ekran yenileme hızına sahip! Buna ek olarak, en iyi olduğu konu tahmin edilebileceği üzere performansı! Çünkü, gücünü A15 bionic yonga setinden alıyor. Apple; iPhone13 ailesinin her birisinin yeni 15 işlemcisinden güç alacağını duyurmuştu. Bir başka deyişle, işlemci sayesinde CPU’da diğer akıllı telefon modellerine kıyasla yüzde 50 daha fazla hız sağlanacak. Bunun yanı sıra, iPhone13 ekran kartı da farklı markaların modellerine kıyasla yüzde 30 daha hızlı!

Apple iPhone 13; tüm bu özelliklerine ek olarak kullanıcıların internete daha hızlı bir şekilde erişmesini de sağlayacak. Kablosuz bağlantıları daha da hızlı hale getirecek Wi-Fi 6E bağlantı teknolojisi sayesinde diğer iPhone modellerindeki eleştirilerin hiçbirisine rastlanmayacak.

Apple Kıbrıs’ta iPhone13 te Hangi Teknik Özellikleri ile Göz Dolduruyor?

Tüketicilere depolama konusunda üç farklı alternatif sunan iPhone 13; insanların uygulama kullanırken sorun yaşamasının önüne geçiyor. 128 GB, 256 GB, 512 GB seçenekleri arasından ihtiyaçlara uygun tercih yapılabilir. Telefonun batarya kapasitesi eleştirilmişti. Apple’ın 3.095mAh batarya kapasitesi ile iPhone12’ye kıyasla kendisini bu konuda geliştiremediği iddia ediliyordu. Ancak, iPhone13 kullanma şansını yakalayanların şu ana kadar batarya kapasitesi ile ilgili herhangi bir şikayetlerinin olmadığı biliniyor.

Kamera özelliklerine ise ayrı bir paragrafta değinmek gerekir. 12MP+12MP arka kamerasının yanı sıra 12MP ön kamerası; iPhone 13 kullanıcılarının birbirinden güzel fotoğraflar çekmesine olanak sağlayacak.

Kaynak: https://www.irismostore.com/urun/iphone-13-256gb-global

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.