Ankara Epoksi Zemin Kaplaması

Epoksi kelimesinin anlamı Yunanca diline dayanır ve keskin ile üzerinde sözcüklerinin bir araya gelmesidir. Son dönemler içerisinde ortaya çıkan bu teknoloji havacılık, denizcilik ve inşaat alanlarında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Epoksi zemin kullanımının asıl amacı dayanıklılığın ön planda tutması ve yapıştırıcının kuvvetli olmasıdır. Bu zeminin yapısı sıvıdan katıya doğru aktarılır ve oldukça dayanıklı olması sağlanır. Ankara epoksi zemin uygulamaları asit ve su gibi maddelere dayanıklı olarak üretilir. Bu zemin toplam iki bileşen kullanılarak üretilir, epoksi zeminler astar ve boya olarak kullanılabilir.

Epoksi maddesi ilk olarak 1939 yılında Almanlar tarafından elde edilmiş bir malzemedir. Bu malzeme ilk olarak tıp sektörü içerisinde kullanılmış ve diş malzemelerinde yer almıştır. Zaman içerisinde mekanların dış ve iç cepheleri için de kullanılmaya başlanmış, inşaat sektöründeki yerini almıştır. Kozmetik, otomotiv, yat, gemi, kimya ve tekstil gibi farklı kullanım alanları içerisinde de epoksi maddesinden yararlanılır. Günümüzde bu maddeye en çok rastlanılan alanlar işyerleri, hastaneler, oteller, çeşitli fabrikalar, otoparklar ve alışveriş merkezleridir. Geniş kullanım alanının bulunmasının sebebi epoksi zeminin oldukça rahat bir şekilde uygulanabiliyor olmasıdır. Bu zemin oldukça kısa bir süre içerisinde alana uygulanır ve kullanım ömrü uzundur. Kalabalık kişilere hitap eden alanlarda tercih edilir. Alışveriş merkezleri içerisinde yer alan bütün ofis ve mağazalarda ise epoksi maddesine rastlamak mümkündür.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.