Andezit Taşı

Andezit, volkanik olaylar sonucu yeryüzüne çıkan lavaların havayla birleşip hızlıca soğuması sonucu meydana gelen püskürük bir taş türüdür. Andezit, doğal bir taş olduğu ve volkanik olaylardan kaynaklanarak oluştuğu için oldukça uygun fiyatlıdır. Uzun yıllardır kullanılan bu taş, Selçuklu döneminden beri ülkemizde de yaygındır. Bu malzeme ile yapılan eski binalar, sorunsuz bir şekilde günümüze kadar ulaşmış olup, restorasyonlarında da bu materyal kullanılmaktadır.

Andezit Taşı Özellikleri

Andezit taşı kullanmanın pek çok avantajı mevcuttur. Zira bu taş, özellikleri gereği oldukça sağlam ve pek çok alanda kullanıma uygun olmaktadır. Aşağıdaki listede andezit taşı özellikleri belirtilmektedir.

  • Soğuk ve sıcak havalara karşı dayanıklıdır.
  • Darbelerden ve üzerine binen ağırlıklardan etkilenmez.
  • Yalıtım malzemesi olarak kullanıma uygundur.
  • Gözenekli bir yapıya sahiptir.
  • Farklı yapı materyalleriyle karıştırılarak kullanılabilir.
  • Ham olduğu zaman mat ve kaydırmaz bir yapısı bulunmaktadır.

Andezit Taşı Fiyatları Nedir?

Şömine yapımı, bina yapı malzemesi, şadırvan, merdiven, basamak, kaldırım, yalıtım, döşeme, taş levha ve panel gibi pek çok alanda kullanılabilen andezit taşı fiyatları sıkça araştırılmaktadır. Bu noktada bu taşın metrekare bazında satışa sunulduğu ve büyük bloklar halinde satıldığı bilinmelidir. Ayrıca bu taş en uygun fiyatlı püskürük taş olup, her bütçeye uygunluk sergilemektedir. Fiyat bilgisi alabilmek için gerekli miktarın belirlenmesi ve ölçüm yapılarak bu doğrultuda fiyat sorgulanması tavsiye edilmektedir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.